Menu

TREND KONTRAST SMAKÓW kipi nieoczekiwanymi doznaniami kulinarnymi i angażuje nie tylko zmysł smaku. Chłodne i gorące, pikantne i słodkie – to na przykład chili z czekoladą, a także bomby smaku umami, takie jak łosoś aburi z sosem miso–ponzu. Te dania to mieszanka kolorów i konsystencji - jednocześnie chrupiące i ciągnące, lekkie i kremowe… To również odważne korzystanie z gorzkich i kwaśnych produktów, na przykład z cytrusów, takich jak yuzu czy kalamondyna. Ten trend oszałamia zmysły i sprawia, że kulinarne wrażenia są naprawdę niezapomniane.

W ramach tego trendu warto przyjrzeć się zwłaszcza połączeniu o nazwie „swicy”. To zderzenie słodkich i pikantnych („sweet” i „spicy”) elementów w jednym daniu głównym, deserze lub dodatkach. Uczono nas, że nasze kubki smakowe pozwalają odczuwać smak słodki, słony, gorzki, kwaśny i umami, ale nie mówiono, że ważnym elementem smakowania jest przetwarzanie smaku. To właśnie ono „wydarza się”, gdy mieszamy smaki i budujemy wielowarstwowe kompozycje. Właśnie takich zaskoczeń będą oczekiwali nasi goście.

Szef Edwin van Gent

Szef Edwin van Gent

Goście zawsze chętnie próbują nowych połączeń i smaków. Po prostu chcą być zaskakiwani. Jedzenie powinno być przeżyciem, o którym będziemy ciągle opowiadać i którego długo nie zapomnimy. Imbir został wykorzystany na dwa sposoby: zblendowany z sokiem jabłkowym i octem ryżowym, a następnie zamieniony w żel oraz dodany jako przyprawa do sosu mole, wykończonego dodatkiem czekolady”.

Trend Menu Przyszłości: Kontrast Smaków

Pieczony seler z czekoladowym mole i imbirem

Holandia


Patent Szefa
Łączę tutaj kuchnię meksykańską i japońską. Przepis jest najlepszą rekomendacją dla wegetariańskiego menu. Imbir wykorzystuję na dwa sposoby: mieszam go z sokiem jabłkowym i octem ryżowym, a następnie żeluję, a także dodaję jako przyprawę do sosu mole, do którego na końcu wrzucam czekoladę.

Szef Jiraroj Navanukroh

Szef Jiraroj Navanukroh

Ten przepis łączy elementy kuchni tajskiej i japońskiej, ponieważ klasyczny tajski smak osiągnięto wykorzystując japońskie techniki kulinarne”.

Łosoś Katsu z pikantnym tajskim dressingiem wasabi

Tajlandia


Patent Szefa
Liście kafiru w połączeniu z majonezem shoyu tworzą aromatyczną mieszankę.

WYZNACZAJ TRENDY Z NASZYM MENU PRZYSZŁOŚCI

Chcesz dowiedzieć się więcej o tym, które trendy mogą dodać wartości Twojemu biznesowi w przyszłości? W takim razie nie możesz przegapić naszego raportu!

Pobierz teraz
Menu
Strona Główna
Produkty
Przepisy
Wiedza