Pachino

Pomidory Pachino

Pomodori pachino to dojrzewająca pod sycylijskim słońcem odmiana pomidorów cherry. Niewielkie owoce doskonale sprawdzają się w sałatkach, ale warto ich użyć także do pizzy. Surowe, przepołowione pachino będą smakowitym dopełnieniem makaronu z pesto.

Costoluto

Pomidory Costoluto

Odmiana costoluto pochodzi z Toskanii. Te duże pomidory o okazałych, żebrowanych kształtach nie tylko zdobią każdą sałatkę, ale też kryją w sobie mnóstwo intensywnego aromatu. Są bardzo soczyste, a ich kwaskowość świetnie kontrastuje z neutralną oliwą i sałatą. Lubią towarzystwo słodszych warzyw, takich jak papryka, marchew czy koper włoski. Ze względu na swoją mięsistość doskonale nadają się też do sosów.

San Marzano

Pomidory San Marzano

Słodkie, podłużne pomidory prosto z Kampanii. Ta rosnąca u podnóży Wezuwiusza odmiana wymaga specjalnej gleby pochodzenia wulkanicznego. Doskonale sprawdza się w przygotowaniu sosów i przetworów, nadaje się także do suszenia. By w pełni cieszyć się niepowtarzalnym smakiem san marzano, przed użyciem najczęściej usuwa się ich wyjątkowo twardą skórkę.

Roma

Pomidory Roma

Pochodzące z Włoch pomidory roma o bardzo obfitym miąższu i smukłym kształcie doskonale sprawdzają się w przygotowywaniu przecierów. Głównie dlatego, że podczas gotowania uwalniają pełnię swego smaku. To właśnie dzięki nim spaghetti może smakować jeszcze lepiej! Ze względu na swoją gęstość i niewielką zawartość soków stanowią znakomity dodatek do pizzy, ponieważ nie rozmiękczają ciasta.

Pelati

Pomidory Pelati

To charakterystyczne pomidory zrywane w najgorętsze dni. Swoją rozpoznawalność zawdzięczają temu, że spożywane są bez skórki, a ich puszystość i świeżość czyni je perfekcyjnym uzupełnieniem sałatek i dań dla prawdziwych smakoszy.