Menu

Cięcie mięsa - sposoby

Dawniej rozróżniano dwie metody cięcia mięsa: przez szefa kuchni lub rzeźnika. Obecnie cięcia rzeźnika stają się częścią nowej fali, w której wykorzystuje się mniej pospolite sposoby cięcia, niemniej nie zapominając o klasycznych technikach.

Karkówka wołowa

Szefom kuchni znany jako befsztyk z 7 kości z powodu kształtu kości w cięciu. Cięcie zaczyna się w obszarze nad mostkiem zwierzęcym. Pełne tkanek łącznych (kolagen) nadają mięsu jeszcze bardziej wyrazistego smaku.

Antrykot

Mięso pozyskane z piersi krowy lub dolnych partii klatki piersiowej. Nie zawsze jest delikatne, jednak po właściwym przygotowaniu może być. Dla jak najlepszego efektu najlepiej jest gotować je powoli. 

Polędwica

To dobry kawałek mięsa. Rekomenduje się, aby przygotowywać je powoli, ponieważ kawałki nie zawierają kości i mają tendencję do szybkiego wysychania.

Karkówka wieprzowa

Kark lub kołnierz (pojawiający się czasami w nomenklaturze) produkuje smaczne mięso, które powinno się przygotowywać powoli, pozwalając na wytopienie się tłuszczu, co sprawi, że mięso będzie wilgotne i delikatne.

Boczek wieprzowy

Jest tłustym, soczystym i bardzo popularnym mięsem. Może być duszony lub suszony na zewnątrz i płynny w środku. 

Łopatka wieprzowa

To mięso tłuste i wymagające długiego przygotowania. Posiada znaczne warstwy tłuszczu i skóry, co sprawia, że doskonale nadają się na zrobienie skwarków. 

Udziec jagnięcy

To najchudsza część jagnięciny. Podawany z kością lub bez, jednak kość dodatkowo podkreśla niezwykły smak udźca. Pięknie prezentuje się na talerzu i z tego powodu jest idealny na różnego rodzaju okazje. Klasyka i najlepszy smak.

Łopatka jagnięca

To mięso pełne smaku. Aby wydobyć jego pełnię, należy piec łopatkę jak najdłużej. Mięso jest niezwykle delikatne, soczyste i łatwo odchodzi od kości. Wielu gości preferuje łopatkę niż comber.

Comber jagnięcy

Niezwykła część jagnięciny, żylasta i tłusta. Wymaga długiej obróbki. Comber musi być przygotowany w wilgotnym cieple, aby dobrze go udusić. Może być podawany w formie steka.

Znajdź więcej porad dotyczących GRILLOWANIA i przygotuj się na sezon grillowy.
Menu
Strona Główna
Produkty
Przepisy
Wiedza