MANIFEST

Urban Monkey celebruje optymistów, śmiałków, idealistów, twórców – szaleńców, którzy wierzą, że mogą zmienić świat i robią to.

CZERPIEMY ZE ŹRÓDEŁ JAKIMI OBDAROWAŁA NAS MATKA NATURA, TWORZĄC NA ICH PODSTAWIE UNIKALNE I PYSZNE KOMPOZYCJE

Wierzymy, że Matka Natura potrafi świetnie zaspokoić nasze potrzeby, dlatego chcemy jak najbardziej z tego korzystać i robić, co w naszej mocy, żeby tak pozostało.

Wierzymy w ludzi, w siłę kreatywnych działań i współpracy.

Wierzymy w potęgę pytania „DLACZEGO?” i rzucanie wyzwań temu, jak jest.

Wierzymy, że na drodze do celu możemy się świetnie bawić, niezależnie od tego, jak poważny i znaczący jest to cel.

Więc, jako #optymiściznatury, stworzyliśmy Urban Monkey – soki, które chcemy pić każdego dnia: pyszne, tłoczone na zimno i niepasteryzowane ze wszystkimi dobrociami, jakie umieściła w nich dla nas matka natura, a przy tym wspierające pozytywne projekty z każdą sprzedaną butelką.

NIGDY NIE PASTERYZOWANE NA GORĄCO. PEŁNY SMAK I PEŁNE KORZYŚCI WITAMIN, ENZYMÓW, MIKROELEMENTÓW ZE ŚWIEŻYCH WARZYW I OWOCÓW.

ZAWSZE RAW!

Tak, jak założyła matka natura. Ani grama mniej!

Zastanawialiście się czasem, czemu niektóre soki zawsze smakują tak samo, i niezbyt podobnie do owoców, z których pochodzą?

To dlatego, że nigdy nie są poddawane pasteryzacji. Tak jak Wy w swoich domach, my u siebie też nie podgrzewamy swoich soków, bo zniszczyłoby to witaminy, enzymy i inne substancje odżywcze. A my chcemy je żywcem!

TŁOCZONE NA ZIMNO!

To, co najlepsze ze świeżych warzyw i owoców

Tłoczenie na zimno zapewnia pełne zachowanie wartości odżywczych i żywieniowych składników używanych do soku.

KOMPLETNIE NATURALNE!

Owoce, warzywa, czasem szczypta przypraw. Nic dodać, nic ująć.

Tak, używamy warzyw, owoców i przypraw. Ze wszystkim, co w nich najlepsze. I tyle. Żadnych sztuczek, żadnych półśrodków!

TYLKO PRAWDZIWE I CZYSTE!

Nie wszystkie soki są sobie równe. Czasami witaminy są produkowane syntetycznie i dodawane do napoju. Niektóre napoje zawierają cukier, konserwanty i dodatki, które sprawiają, że każda partia smakuje tak samo. Pasteryzowane soki najpierw tracą witaminy, które potem są do nich sztucznie dodawane! Wiemy – to wariactwo, najpierw pozbawiać je naturalnych korzyści, a potem dodawać zamienniki, żeby uzyskać efekt, który natura planowała od początku. Zachęcamy – czytajcie etykiety, żeby mieć pewność, że dostajecie tylko to, czego chcecie i co dla was dobre w sokach.

DŁUŻEJ ŚWIEŻE!

DOBRE ZOSTAJE. AKTYWNE I ŻYWE.

JAK SPRAWIAMY, ŻE NASZE SOKI SĄ RAW? DZIĘKI HPP.

Nasze napoje RAW są utrwalane pod BARDZO wysokim ciśnieniem (6000 barów – to jak w oceanie, na głębokości 60 km) – drobnoustroje nie przetrwają takiego ciśnienia, ale wszystkie ważne składniki jak najbardziej. Są bezpieczne i mają dłuższe życie, niż gdyby przechowywać świeżo wyciskane soki, a przy tym witaminy i składniki odżywcze pozostają w produkcie.

CHŁODZONE AŻ DO MOMENTU ZAKUPU

RAW na półce jest trudne i kosztowne. To dlatego niepasteryzowane soki nie są szeroko dostępne, tylko sklepy z dobrym okiem do trendów i sercem dla zdrowia zadają sobie trud, żeby umieścić je na półkach, zatem większość dostępnych soków jest pasteryzowana.

DBAMY O DZIELNIĘ

I NIE TYLKO DBAMY – AKTYWNIE ANGAŻUJEMY SIĘ Z JEJ POPRAWĘ!

Wspieramy dobre, lokalne projekty, przestrzenie, wydarzenia, kanały i ludzi. Celebrujemy optymistów, przedsiębiorców, pionierów i tych odważnych.

ZARAŻAJMY OPTYMIZMEM!

Każda sprzedana butelka Urban Monkey pozwala nam wspierać rozwój projektów, które ulepszają miasto, wspierać idee, biznesy i przestrzenie tych, których motto to #optymiściznatury. Zobowiązaliśmy się przekazywać im 20 groszy z każdej sprzedanej butelki. Na tym nie koniec – będziemy propagować ich projekty przez nasze produkty, nasze opakowania, kanały sprzedaży i kanały komunikacji.

TROSKA O WPŁYW NA ŚRODOWISKO!

100% NADAJĄCY SIĘ DO RECYKLINGU PLASTIK PET

Jedyny sposób, żeby nasze soki się to was dostały, to plastikowe butelki (pamiętacie ciśnienie z 60 km w głąb oceanu?! Wyobraźcie sobie, co by się tam stało ze szkłem!). Ale nasze można w 100% poddawać recyklingowi. Dbamy o to, by być lepsi. Wszystkie butelki Urban Monkey pochodzą też częściowo z recyklingu. Szukamy alternatyw – jak plastiku opartego na roślinach, a częścią naszej misji jest wspieranie projektów, które opracowują alternatywy dla plastiku i szukają nowych możliwości jego ponownego wykorzystania.

NISKI ŚLAD WĘGLOWY

Jeśli lubicie wyłącznie uprawiane lokalnie owoce i warzywa, to najlepiej kupować je u rolnika i wyciskać na zimno w domu, albo poprosić o to samo w swoim ulubionym barze. Ale jeśli macie ochotę na pomarańcze, banany, ananasy, super-owoce, albo te lokalne, które nie są w sezonie, to trzeba wam wiedzieć, że w okolicy ich nie znajdziecie. Większość warzyw i owoców, które nie są uprawiane w Europie, przybywa przez Holandię. Tłoczenie ich na zimno właśnie tam jest zatem najbardziej efektywną i przyjazną środowisku metodą na dostarczenie wam tych wszystkich witamin i składników odżywczych, które naturalnie występują w owocach.

ŁAP NAPOJE URBAN MONKEY W KTÓRYMŚ Z NASZYCH SKLEPÓW PARTNERSKICH, ALBO PO PROSTU SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!