Przygotowaliśmy dla ciebie prosty, pięcioczęściowy przewodnik , abyś mógł wykonać naprawdę profesjonalne, dobrej jakości zdjęcia

Oświetlenie

Nie ma wątpliwości, że dobrze oświetlona fotografia może przydać upiększyć najbanalniejszy przedmiot. Ponieważ jednak większość kawiarni nie ma dostępu do profesjonalnego sprzętu oświetleniowego, zalecamy korzystanie wyłącznie z naturalnego światła. Trzeba znaleźć miejsce blisko okna lub nawet na zewnątrz, dobrze oświetlone, ale nie wystawione bezpośrednio na promienie słońca. Pora dnia także ma wpływ na oświetlenie.

Oświetlenie

 

Kąt ujęcia

W fotografowaniu kulinariów stosowane są dwa podstawowe kąty – z lotu ptaka i z boku. W zależności od tego, jaki styl i klimat chce się osiągnąć, można poeksperymentować z kątem ujęcia.

Kąt ujęcia

 

Obróbka

Dostępne są niezliczone aplikacje do obróbki zdjęć – takie jak SnapSeed, Photogene czy Enlight, a także standardowe narzędzia do edycji w aplikacji fotograficznej dołączonej do twojego aparatu. Aplikacje te umożliwiają wzmocnienie kolorów zdjęcia, rozostrzenie tła (głębia ostrości) oraz zastosowanie filtrów i ramek, dzięki którym będzie można styl stworzyć unikalny dla danego lokalu.

Obróbka

 

Stylizacja

Nie bój się kreatywności, stylizuj swoje zdjęcia za pomocą interesujących rekwizytów, jak serwetki, surowe składniki, ciekawe nakrycia i dekoracje stołu, jak kwiaty, filiżanka kawy czy imbryczek z herbatą.

Stylizacja

 

Kadrowanie

Nie bój się przyciąć zrobionego przez siebie zdjęcia tak, by dokładniej ukazać danie. Aby zamieścić zdjęcia na Instagramie, trzeba przyciąć je do kształtu kwadratu – warto o tym pamiętać przy fotografowaniu.

Kadrowanie

 

Poświęć trochę czasu na eksperymentowanie z różnymi stylami i efektami, aż będziesz w stanie bez trudności powtarzać taki rodzaj zdjęć, jaki najbardziej ci odpowiada. Dzięki dobrym zdjęciom przedstawiającym twoje dania, jak również zdjęciom twoich pracowników w akcji, możesz bardzo ożywić twoją obecność w mediach społecznościowych, a jeżeli zrobisz z wyczuciem, przyciągną do twojego lokalu  klientów – i o to właśnie chodzi!

Znajdź więcej porad dotyczących MARKETINGU RESTAURACJI.