Wigilie firmowe w przedsiębiorstwach to już coroczna tradycja. To doskonała okazja do tego, aby  zintegrować zespół pracowników i spędzić czas w nieformalnej atmosferze. Jak sprawić, żeby spotkanie świąteczne w firmie było wyjątkowe?

Oprawa wigilii firmowej

Wigilijne przyjęcia w firmach nie są rzadkością w polskiej rzeczywistości. Takie spotkania są świetną okazją do tego, aby bliżej poznać swoich współpracowników i przy wspólnym stole zapomnieć na chwilę o obowiązkach, spędzając czas w przyjemnej i koleżeńskiej atmosferze. Podczas organizacji wigilii firmowej warto uwzględnić takie elementy, które podkreślą charakter wieczoru, tj. odpowiednią świąteczną zastawę, dekoracje na stołach, kartę dań i napojów.

Spotkania wigilijne odbywają się najczęściej poza siedzibą firmy, np. w restauracjach lub w przypadku zakładów produkcyjnych na stołówkach pracowniczych. Aby stworzyć świąteczny nastrój w pomieszczeniu, dobrze jest poszukać nietypowych inspiracji np. w internecie lub zaufać tradycji i postawić na dekoracyjny minimalizm na stołach.

Najważniejsza jest koncepcja – od białych Świąt, po zieleń lub czerwień jako motyw przewodni czy nowoczesne ozdoby w stylu skandynawskim. Ponadto efektownie prezentują się lampiony, świeczki lub kolorowe lampki, które z pewnością ocieplą klimat. Oprócz światła, na stołach warto położyć gałązki świerku, świeże kwiaty, obrusy, serwetki i przygotować świąteczne nakrycia. Talerze można udekorować rozmarynem, który kojarzy się z leśnym igliwiem lub posypać cukrem pudrem imitującym sztuczny śnieg.

wyjątkowa wigilia firmowa

 

Wigilijne menu

W wigilijnym menu nie może zabraknąć tradycyjnych polskich dań. Kolacja podawana jest najczęściej w formie bufetu szwedzkiego lub konkretnego zestawu dla jednej osoby. Karta składa się zwykle z przystawki, dania głównego, deseru, przekąsek oraz napojów.

Warto uwzględnić również menu alternatywne dla osób będących na diecie wegetariańskiej, wegańskiej czy bezglutenowej i zaproponować np. pasztet z białej fasoli, sałatkę buraczaną, pastę z bakłażana, boczniaki czy tofurnik na zimno (czyli sernik z tofu na agarze zamiast żelatyny).

Najistotniejsza jest organizacja bezpretensjonalnego spotkania w gronie współpracowników, aby każdy z nich poczuł się wyjątkowo i mógł potraktować wigilię firmową jako przyjemną odskocznię od codziennych zadań, deadline'ów i służbowych zebrań. Dzięki odpowiedniej aranżacji wigilijnego przyjęcia, swobodnej atmosferze i idealnie skomponowanemu menu pracownicy zostaną świetnie wprowadzeni w prawdziwy nastrój Świąt.

Chcesz zobaczyć więcej?

Załóż konto

Chcesz mieć dostęp do wyjątkowych filmów i artykułów?

  • Rejestracja zajmie Ci tylko 30 sekund.
  • Oglądaj bez ograniczeń niezwykłe filmy i zainspiruj się.
  • Uzyskaj wgląd do pełnej treści artykułów stworzonych przez szefów kuchni z całego świata.